מאת : כפיר נחום

 כיום יותר ויותר בני נוער ואף ילדים משתמשים בטלפונים חכמים. למרות יכולותיהן המרשימות של הסמארטפונים, הם עדיין לא מסוגלים להגן על עצמם מפני גניבה או אבידה - אך כיום ישנן בשוק אפליקציות המאפשרות איתור מכשיר שאבד או נגנב.

כיום יותר ויותר בני נוער ואף ילדים משתמשים בטלפונים חכמים הידועים גם כסמארטפונים. למרות גודלם הקטן יחסית , ניתן להתקין עליהם מגוון רחב של אפליקציות או משחקים וכמובן לגלוש באמצעותם ברשת האינטרנט.

למרות יכולותיהן המרשימות של הסמארטפונים, הם עדיין לא מסוגלים להגן על עצמם מפני גניבה או אבידה, במיוחד בקרב ילדים ונערים צעירים הנוטים להיות מבולגנים או מפוזרים. חברות הסלולאר גם הן לא תמיד מורשות לספק מידע אודות מיקומו של המכשיר שהלך לאיבוד או נגנב, ללא צו משטרתי מתאים.

החדשות הטובות הן שבאמצעות כמה אפליקציות פשוטות מתחום אבטחת מידע באינטרנט ניתן לאתר סטארטפון שאבד או נגנב ולעיתים אף לזהות את מי שגנב אותו או מחזיק בו באותו הרגע.

אפליקציות המשתמשות בתקשורת רחבת טווח או GPS

אלו האפליקציות הפופולאריות ביותר. הן משתמשות בשירות ה–GPS המובנה במכשיר או ביכולת שלו להתחבר לרשתות אינטרנט מקומיות (Wi-Fi ) וסלולאריות, על מנת לשלוח את מיקומו לטלפון אחר. חלקן מאפשרות גם לגרום לטלפון להשמיע צליל חזק במיוחד אשר מקל על מציאת המכשיר או מבריח את הגנב.

אפליקציות המשתמשות במצלמה של המכשיר

האפליקציות האלו מפעילות את המצלמה הקדמית של המכשיר באמצעות שליטה מרחוק, או כאשר הגנב מנסה לפתוח את הנעילה של המכשיר, וכך מגלות את זהותו. האפליקציות האלו כמובן נחבאות מן העין ואינן מופיעות על גבי צג המכשיר או ברשימת התוכנות הפעילות באותו רגע (באופן בו פועלות גם תוכנות אנטי וירוס). מסיבה זו, הורים יכולים להתקין אותן על המכשירים של ילדיהם מבלי חשש שהן יפריעו לעשות בהם שימוש רגיל.

אפליקציות המשתמשות בתקשורת קצרת טווח

אפליקציות אלו מתאימות למי שמחבר את הסמארטפון שלו לאמצעים נוספים ובמיוחד אוזניות מסוג "שן כחולה" (Bluetooth). ברגע שהאפליקציה מזהה כי הטלפון התרחק מהאוזנייה, היא מפעילה אזעקה קולית או שולחת את המיקום של המכשיר לטלפון אחר (במידה ויש התקן GPS בתוך המכשיר). אפליקציות כאלו יכולות לעזור לילדים או נערים ששמים את הטלפון בכיס, אך נושאים על גבם גם תיק אחר, אותו קשה יותר לאבד.

אפליקציות רגישות לתנועה ולמגע

בחלק גדול מהסמארטפונים ישנם חיישני תנועה המסוגלים למדוד את הזווית בו נמצא המכשיר. אפליקציות הרגישות לתנועה יכולות להתריע באמצעות צפצוף כאשר המכשיר מתחיל להחליק מהכיס או אפילו מכויס ממנו. בחלק גדול מהתוכנות האלו יש גם אפשרות לחתימה ביומטרית המורכבת מטביעות האצבעות של המשתמש שנלחצות כלפי מסך המגע.

לסיכום – באיזו אפליקציה לבחור?

במאמר זה הוצגו מספר אפליקציות אשר כולן נועדו להגן על הסמארטפון מפני גניבה או אבידה בקרב בני נוער וילדים. מכיוון שרוב האפליקציות מספקות פתרון דומה, אך בדרכים שונות, מומלץ לבחור באפליקציה הידידותית והזמינה ביותר בהתאם לסוג המכשיר עליו רוצים להגן. חשוב לדעת כי ישנן גם אפליקציות המציעות שילוב של כמה אמצעים שונים תחת קורת גג אחת.

 
לא נמצאו מוצרים
חפש מוצר מבוקש
.כל הזכויות שמורות נט - מובייל ©
אין האתר ו/או חברי צוות האתר אחראיים על התכנים המתפרסמים באתר ואין הם אחראיים על כל נזק העלול להגרם כתוצאה משימוש בתכני האתר, אין להעתיק ו/או לפרסם כל תוכן הנמצא באתר ללא אישור בכתב ממנהל האתר, לקיחת תכנים מאתר זה ללא אישור בכתב תחשב עבירה על החוק